Următoarele avertizări au fost întâlnite:
Warning [2] getimagesize(./uploads/201501/post_1_1421849801_c5e517a444399d16b053c1b46a32ebf1.attach): failed to open stream: No such file or directory - Line: 85 - File: inc/plugins/flashattach.php PHP 7.3.12-1+ubuntu18.04.1+deb.sury.org+1 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/flashattach.php 85 getimagesize
/inc/class_plugins.php 139 flashattach
/inc/class_parser.php 197 pluginSystem->run_hooks
/inc/functions_post.php 758 postParser->parse_message
/showthread.php 1070 build_postbit
Warning [2] getimagesize(./uploads/201501/post_1_1421849025_6588b9a783d8888ae5d5214642312a03.attach): failed to open stream: No such file or directory - Line: 85 - File: inc/plugins/flashattach.php PHP 7.3.12-1+ubuntu18.04.1+deb.sury.org+1 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/flashattach.php 85 getimagesize
/inc/class_plugins.php 139 flashattach
/inc/class_parser.php 197 pluginSystem->run_hooks
/inc/functions_post.php 758 postParser->parse_message
/showthread.php 1070 build_postbit

Aceasta este Arhiva Forumului Construim Romania.
Pentru continuarea discutiilor va asteptam pe Noul Forum Construim Romania

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M300 : București - Brașov - Sighișoara - Cluj Napoca - Oradea - Episcopia Bihor
[Imagine: Transmontana_160kph.jpg]

Ca urmare a succesului din aceasta vara cu trenurile in circulatie la 160 km/h pe relatia Bucuresti - Constanta, CFR trece la imbunatatirea timpilor de parcurs pe relatia Bucuresti - Brasov

Astfel, dupa ce in ultimile luni s-au efectuat lucrari de intretinere si reparatii care au eliminat restrictiile de viteza de pe tronsonul Bucuresti - Campina, astazi are loc un prim test cu un tren de proba care ar urma sa parcurga distanta Bucuresti - Brasov fara oprire in mai putin de 2 ore. Spre comparatie, cel mai rapid parcurs pe aceasta distanta este la ora actuala de 2h32', insa cele mai multe trenuri ajung de la Bucuresti la Brasov in mai mult de 2h45'.

Probele de astazi se vor desfasura la viteza de 140 km/h, dar pe viitor CFR are in vedere ridicarea vitezei intre Bucuresti si Campina la 160 km/h, cel mai probabil inca din acest an.

Mult succes!
Super veste.
---------------------------------------------------
- VREM AUTOSTRADA SIBIU-PITEȘTI -
Asteptam maine graficul de viteza, sa avem ce analiza Smile
Care sunt vitezele de circulatie?
Bucuresti Nord-Campina 140km/h
Campina-Sinaia 100km/h
Sinaia-Brasov 60km/h ?
La dus, ca tren 12347, trenul de proba a facut 2h13' intre Bucuresti Nord si Brasov, cu opriri in Ploiesti (1'), Campina (6'), Sinaia (1') si Predeal (1'). Oprirea din Campina a fost neprogramata, dintr-o eroare de dispecerizare, unul dintre fire fiind inchis.

La intoarecere circula ca tren 12347, fara oprire. Timpul programat este de 2h10' si pana acum, la Crivina are -9'. Adica se indreapta spre un parcurs de 2h1'. Poate mai scoate 2-3' pana la Bucuresti.
O noua zi istorica la CFR: Bucuresti - Brasov in mai putin de 2h!

In Gara de Nord din Bucuresti tocmai s-a intors de la Brasov trenul de proba cu care CFR a incercat pentru prima data sa parcurga aceasta distanta in mai putin de 2h.

La dus trenul a ajuns de la Bucuresti la Brasov in 2h13', cu trei opriri Ploiesti Vest(1'), Campina(6') si Sinaia (1'). Oprirea de la Campina a fost una neprogramata, fiind cauzata de inchiderea unei linii. Chiar si asa timpul de parcurs a fost unul record.

La intoarcere trenul a circulat fara oprire intre Brasov si Bucuresti si a reusit performanta de a parcurge aceasta distanta in 1h58', ceea ce reprezinta un record absolut pe aceasta distanta.

Chiar daca aceasta nu inseamna ca de maine trenurile vor circula intre Bucuresti si Brasov in acest timp record, testul de astazi a fost un prim pas in vederea reducerii semnificative a timpilor de parcurs in cursul acestui an.

Felicitari CFR pentru aceasta performanta! Si asteptam 160 km/h pe Bucuresti - Campina!

Buna seara si bine v-am gasit ! (e prima mea postare pe acest forum)

Iata si compunerea lui 12347/12346

Bun venit @DPS. Multumim pentru filmare! Cheers
Sincer nu cred ca e o mare realizare sau vre-un record absolut, sunt aceeasi timpi pe care ii realiza la inceputul anilor 2000 R Pannonia...
E doar o revenire la normalitate. Aceeasi timpi de 2h15min ii poate scoate si actualul IR 346/7 daca nu are masina de 120km/h la tractiune Smile doar s-au scos restrictiile.
@Alex, stii vreun an in care s-a facut Bucuresti - Brasov in mai putin de 2 ore. Eu nu-mi aduc aminte. Erau aceleasi legende si pe Bucuresti - Constanta si la o analiza in detaliu pe aproape 100 de ani in urma am demonstrat ca era o perceptie falsa. Tare mi-e ca e acelasi caz si aici.

Cat priveste viitorul, odata cu ridicarea la 160 pe Bucuresti - Campina, probabil timpul de parcurs va scadea spre 1h30' - 1h40'

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)